Ostatnia aktualizacja
15.07.2024 18:11

Osób online: 1

stat4u


2013-11-25, XIV Edycja Akcji Góra Grosza

 Nasze Przedszkole corocznie uczestniczy w akcji „Góra Grosza”. Już teraz rodzice, opiekunowie i dzieci mogą wspierać tę akcję poprzez wrzucanie monet do skarbonki znajdującej się w naszej Sali. Głównym organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”, patronat nad akcją objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
2013-11-23, "SZLACHETNA PACZKA"

DNIA 22.11.2013 NASZE PRZEDSZKOLE PRZYSTĄPIŁO DO AKCJI „SZLACHETNA PACZKA” SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI I RODZICÓW DO WZIĘCIA W NIEJ UDZIAŁU. INFORMACJE ODNOŚNIE RODZIN I ICH INDYWIDUALNYCH POTRZEB ZNAJDUJĄ SIĘ NA TABLICACH INFORMACYJNYCH KAŻDEGO ODDZIAŁU. DARY PRZEKAZUJEMY NAUCZYCIELCE DO DNIA 04.12.2013.
2013-11-19, Trzy świnki w wykonaniu Tetru TIK

Przedszkole 3 WolsztynZgodnie z założeniami Rocznego Planu Pracy nasze przedszkole przez cały rok bierze udział w przedstawieniach teatralnych. Zgodnie z koncepcją planu dzieci mają możliwość uczestnictwa w inscenizacjach granych przez aktorów. Dzisiaj wszystkie dzieci mogły obejrzeć przedstawienie teatralne pt. "Trzy świnki". Gra aktorów Teatru TIK z Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry, była niezwykle humorystyczna. Jednakże bardzo pouczająca. Dzieci zobaczyły bajkę w innym świetle. Jak nigdy dotąd gra aktorska przyniosła wiele chumoru sytuacyjnego i słownego. Głośny śmiech rozchodził się po całej sali. W bajce uczestniczyli rownież widzowie- czyli dzieci i pracownicy przedszkola.
Uczestnicząc w takich przedsięwzięciach wszyscy przenosimy sie do świata sztuki. Dzięki temu mamy możliwość poznać elementarne cechy teatru, takie jak: aktor, gra aktorska, rola, scena, scenografia, kostium, rekwizyt, dialog. Wszyscy uczymy się przestrzegać zasad właściwego zachowania się w teatrze, uczymy dzielić się swoimi odczuciami na temat obejrzanego przedstawienia. Ponadto odszukujemy w oglądanych utworach uniwersalnych wartości, takich jak: dobro, prawda czy sprawiedliwość.

Zapraszam do oglądania zdjęć w zakładce GALERIA

Opracowała: J. Walachowska
2013-11-12, Zapraszamy na spektakl teatralny pt. "Trzy Świnki".

 We wtorek 19.11.2013r. o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu odbędzie się spektakl teatralny pt. "Trzy Świnki" w wykonaniu Lubuskiego Centrum Edukacji Artystycznej i Koncertowej z Zielonej Góry. Koszt biletów dla wszystkich dzieci  w całości w kwocie 450 zł pokryje Rada Rodziców. Oddział VI "Pszczółki" w tym dniu przyjdzie do przedszkola na godzinę 9.50 do 14 50.
2013-11-08, termin odpłatności

Odpłatność za pobyt i żywienie w przedszkolu pobierana będzie 18.11.2013r, tj.poniedziałek                        w godzinach 7.00-15.30 w biurze intendentki lub bezpośrednio na numer konta podany w Umowie
2013-11-07, Spotkanie ze Stowarzyszeniem Miłośnków Historii i Wojskowości

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dzisiaj 07.11.2013 w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Miłośników Historii i Wojskowości przy Lubuskim Muzeum Wojskowym w Drzonowie. Spotkanie zainicjowała p. Anna Ukraińska, która zaplanowała atrakcje dla dzieci z grupy Niedźwiadki, Pszczółki, Motylki i Biedronki. Przedpołudnie zostało podzielone na dwie części.  W pierwszej części dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowymi zasadami Ratownictwa Medycznego. Pan Maciej Myczka i pani Ewa Myczka w asyście przedszkolaków omówili wyposażenie apteczki Ratownika Medycznego, dali bezpieczny pokaz pracy defibrylatora, czyli urządzenia stosowanego podczas reanimacji. Wspólnie z ochotnikami pokazali i omówili stosowanie pozycji Bezpiecznej Bocznej Ustalonej.
W drugiej części spotkania przedszkolacy mieli okazję zapoznać się z historią wojskowości w związku z dniem 11 listopada – Świętem Niepodległości. Nasi goście Miłośnicy Historii i Wojskowości pokazali nam się w okazałych historycznych strojach.  Dziś wspólnie propagowaliśmy idee patriotyczne, śpiewając Hymn Polski, omawiając nasze symbole narodowe – flagę i godło. Ciekawostką okazały się flagi przyniesione przez p. Macieja i p. Ewę, była oczywiście flaga Polski – biało-czerwona, flaga województwa, flaga powiatu, oraz flaga miasta Wolsztyna. Największa atrakcja czekała jednak na placu zabaw. Okazał się nią być zasłużony już wojskowy Gazik. Przejażdżki Gazikiem dały upust wielu pozytywnym emocjom, radości nie było końca. Jednak wszystko co dobre szybko się kończy. I tak w miłej atmosferze dotarliśmy do końca spotkania, grzecznie dziękując  gościom i zapraszając już na następne spotkanie.

ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA GALERII ZDJĘĆ W ZAKŁADCE GALERIA

Opracowała: Julia Walachowska

 
2013-11-04, Wielki Konkurs Ekologiczny

Nasze przedszkole bierze udział
w Wielkim Konkursie Ekologicznym dla przedszkoli
organizowanym przez popularny serwis internetowy dla dzieci Buliba.pl
pod honorowym patronatem Ministra Środowiska RP.

Do wygrania ponad 140 cennych nagród
dla przedszkoli oraz ponad 120 dla głosujących na prace konkursowe!

W konkursie mogą wziąć udział przedszkola, punkty oraz oddziały przedszkolne z całej Polski
A nagrody są naprawdę wyjątkowe i, co bardzo ważne, jest ich naprawdę dużo!

Zadaniem przedszkoli biorących udział w konkursie jest przygotowanie jednej pracy związanej tematycznie z hasłem tegorocznej edycji konkursu „Drugie życie śmieci”. Praca powinna być wykonana z odpadów, a jej forma i rozmiar są dowolne. Wszelkie ramy wyznaczać powinna tylko wyobraźnia małych twórców!

O dodatkowe informacje można zapytać wychowawcę grupy.1 « [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] » 114

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"