Ostatnia aktualizacja
12.06.2024 22:31

Osób online: 2

stat4u


2023-10-20, SKĄD SIĘ BIORĄ PRODUKTY EKOLOGICZNE? - podsumowanie programu edukacyjnego

Przedszkole 3 Wolsztyn

W okresie przedszkolnym dzieci przechodzą intensywny rozwój, jednocześnie kształtując swoje nawyki i postawy dotyczące zdrowego stylu życia. Dlatego Główny Inspektorat Sanitarny, we współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, podjął inicjatywę w zakresie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej w przedszkolach. Nasza placówka z zaangażowaniem włączyła się w te działania, realizując ogólnopolski program edukacyjny o nazwie "Skąd się biorą produkty ekologiczne?" skierowany przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym.

Celem tego programu było zwiększenie świadomości i wiedzy dzieci na temat rolnictwa ekologicznego oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych. Program skupił się również na promowaniu właściwych zachowań związanych z konsumpcją, odżywianiem, higieną i aktywnością fizyczną. Utrwalone w okresie przedszkolnym nawyki zdrowotne mają wpływ na późniejszy styl życia, a badania wskazują, że żywność ekologiczna jest często związana ze zdrowszym stylem życia.

W trakcie programu, Biedronki i Motylki miały okazję obejrzeć animowany film edukacyjny o nazwie "Skąd się biorą produkty ekologiczne?", co pomogło im rozpoznać znaczek "EKO" na produktach oraz zrozumieć, skąd pochodzą produkty ekologiczne. Starszaki poszukiwały produktów ekologicznych w sklepach w najbliższej okolicy i dowiedziały się, że można takie produkty również nabyć za pośrednictwem sklepów internetowych. W trakcie zajęć praktycznych dzieci miały okazję samodzielnie przygotować zdrowe przekąski, a w szczególności szaszłyki owocowe, kompot. Wykonały również ekspermenty ukazujące m.in. zjawisko absorbcji oraz oddzielania tłuszczu. Ważnym elementem programu było również stworzenie piramidy żywienia oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowanie: Diana Jaworska, Hanna Kluczyńska, Katarzyna Palicka-Bok
2023-10-14, Wspólne świętowanie.

Przedszkole 3 Wolsztyn

14 października z inicjatywy Fundacji ABCXXI – „Cała Polska czyta dzieciom” obchodzone są Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia.
W naszym przedszkolu świętowaliśmy już
w piątek. Cała społeczność przedszkolna
z dziećmi na czele spotkała się na sali zabaw by wspólnie celebrować Urodziny Książkowego Misia.
Bajkę o niezwykłym Kubusiu Puchatku przeczytała Pani Krystyna Walkowiak Wicedyrektor naszego przedszkola. "Niedźwiadki" wspólnie z "Pszczółkami" zaśpiewały piosenkę "Mój Miś".
Na imprezie nie mogło zabraknąć też konfetti oraz jubilatów – książkowych Misiów, które pięknie tworzyły scenografię tej uroczystości. Drugą okazją do świętowania był zbliżający się dzień - Święto Edukacji Narodowej. Dyrektor przedszkola Krystyna Kubaczyk-Gmiąt złożyła okolicznościowe życzenia wszystkim zebranym na uroczystości pracownikom przedszkola.
Przy akompaniamencie pianina w przedszkolu zabrzmiało głośne
"100 lat". Na koniec świętowania nie mogło zabraknąć wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć w zakładce Czytaj więcej…,

Przygotowała Julia Krystians
2023-10-06, Wizyta służb mundurowych.

Przedszkole 3 Wolsztyn

Naszą placówkę wczoraj odwiedzili niezwykli goście - przedstawiciele służb mundurowych. To było niezwykłe wydarzenie, które dzieci zapamiętają na długo!

Pani Policjantka, profilaktyk asp. Katarzyna Kucharczak, przybyła, aby opowiedzieć maluchom o bezpiecznego poruszania się po ulicy. Dzieci dowiedziały się, również, jakie policjanci noszą umundurowanie i jakim sprzętem dysponują funkcjonariusze. Najważniejszym punktem było praktyczne ćwiczenie na przejściu dla pieszych. Nasze przedszkolaki doskonale sobie poradziły, a przejście po "zebrze" przygotowanym przez  panią policjant było dla nich świetną zabawą. Widzieliśmy też, jak skupione były, ucząc się/utrwalając rozpoznawanie kolorów i znaczenie świateł na sygnalizatorze świetlnym.

Ale to nie koniec niespodzianek! Panowie Strażacy również nas odwiedzili. Dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się wozowi strażackiemu i nawet wsiąść do niego. To było fascynujące doświadczenie dla naszych małych odkrywców! 

Wizyta policjantów i strażaków w naszym przedszkolu zawsze jest wyjątkowym wydarzeniem. To doskonała okazja, by ich poznać i dowiedzieć się, jakie ważne zadania wykonują na co dzień.

Serdecznie  dziękujemy Pani Policjantce Katarzynie Kucharczak oraz Panom Strażakom za poświęcony nam czas i fascynujące lekcje o służbach mundurowych. 

opracowanie: Katarzyna Palicka-Bok, Agnieszka Kropp-Michalak
2023-10-05, Zdrowo i pysznie.

Przedszkole 3 Wolsztyn

Każdy dorosły wie, że niewłaściwie właściwe odżywianie od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie dla rozwoju i dobrego samopoczucia naszych dzieci, dlatego w naszym przedszkolu kładziemy duży nacisk na promowanie zasady zdrowego żywienia.

Zdrowe odżywianie to nie tylko kwestia dostarczenia organizmowi odpowiednich składników odżywczych, ale również edukacji i kształcenia dobrych nawyków żywieniowych. W naszym przedszkolu staramy się uczyć dzieci, jakie są korzyści wynikające z jedzenia z różnorodnych świeżych i naturalnych produktów. Przywiązujemy wagę do tego, aby nasze posiłki były pełnowartościowe zrównoważone i bogate w witaminy oraz minerały.

W naszej kuchni przygotowywane są potrawy, które są nie tylko pyszne, ale także zdrowe. Staramy się unikać sztucznych dodatków nadmiaru soli i cukru, a zamiast tego wykorzystujemy naturalne składniki, które wspierają rozwój i zdrowie naszych maluchów. Nasze dania są starannie komponowane, aby zapewnić dzieciom niezbędne składniki odżywcze, takie jak białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i minerały. Nasze przedszkole przykłada ogromną wagę do zasad zdrowego odżywiania. Wiemy jak ważne jest, aby nasze dzieci otrzymywały odpowiednie składniki które wspierają ich rozwój i zdrowie, dlatego nasze panie kucharki wyrabiają własne potrawy, aby zapewnić naszym maluchom świeże i pełnowartościowy posiłki: m.in. pierogi leniwe, ciasto marchewkowe, gofry, soki, a także placek drożdżowy i kluski śląskie, które pojawiły się w tym tygodniu w jadłospisie.

Zapraszamy do galerii w zakładce Czytaj więcej…, aby zobaczyć proces tworzenia tych pyszności.

opracowała: Katarzyna Palicka-Bok
2023-10-03, Spektakl teatralny pt. Brzechwolandia

Przedszkole 3 Wolsztyn

Brzechwolandia to kraina szczęśliwości,
w Brzechwolandii tylko uśmiech zawsze gości.
Brzechwolandia uczy, bawi wszystkich
nas,
w Brzechwolandii można miło spędzić czas”.

2 października 2023 r. grupy: Biedronki, Motylki, Żabki, Pszczółki oraz Niedźwiadki wybrały się do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl teatralny pt. "Brzechwolandia". Brzechwolandia - zaczarowany świat poezji  i piosenki  wykreowany przez aktorów dla najmłodszych odbiorców teatru. Przedszkolaki miały okazję poznać twórczość polskiego pisarza - Jana Brzechwy. Wybrane wiersze tj. "Leń", "Samochwała", "Skarżypyta", "Globus", "Znaki przestankowe", "Atrament" zostały wplecione w przygody zabawek Krzysia, który wyjechał z rodzicami  na wakacje. Każda buzia oglądała przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Spektakl realizowany był przez aktorów z Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.

Opracowanie:  Diana Jaworska
 
Serdecznie zapraszam do galerii w zakładce Czytaj więcej...
 

 
2023-10-01, Inauguracja Głośnego Czytania

Przedszkole 3 Wolsztyn

W piątek 28. września nasze przedszkole wzięło udział w Inauguracji Głośnego czytania w przeddzień Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzień ten został ogłoszony przez Polską Izbę Książki po raz pierwszy we wrześniu 2001 roku, cztery miesiące po inauguracji fundacyjnej kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Inaugurację poprowadziła Pani Dyrektor Krystyna Kubaczyk-Gmiąt zapraszając w świat bajek razem z ciekawym słoniem "Elmer i nieznajomy". Takich spotkań
w naszym przedszkolu będzie więcej. Promocja czytania prowadzona jest
w każdej grupie. Zapraszam do czytania naszych bliskich, czytających gości.

Zapraszamy na fotorelacje w zakładce Czytaj więcej….

Opracowała Julia Krystians
2023-09-27, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Szkole Podstawowej nr 5

Przedszkole 3 Wolsztyn

Wszyscy wiemy, że 20 Września to szczególny dzień w kalendarzu każdego przedszkolaka. To moment, w którym podkreślana jest, jak ważna jest edukacja przedszkolna w życiu naszych najmłodszych. Właśnie dlatego nasze przedszkolaki hucznie obchodziły ten dzień.  Ale to nie był koniec świętowania...

26 Września 2023 r. (wtorek) starszaki – Biedronki i Motylki, zostały zaproszone do świętowania Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Wolsztynie. To niezwykłe wydarzenie zgromadziło dzieci z przedszkoli z całego Wolsztyna i okolic. Wszystkie dzieci z paniami odśpiewały hymn Dnia Przedszkolaka, a następnie zaprezentowały różnorodne występy artystyczne. Czekało tam na naszych przedszkolaków mnóstwo niespodzianek i atrakcji.… dmuchane zamki, zabawy ruchowe (np. rzut trampkiem), bańki mydlane oraz słodkości, w tym pyszna wata cukrowa. Widok uśmiechniętych twarzy świadczył o tym, że to była niezwykła zabawa. To także czas na docenienie naszych małych utalentowanych artystów w konkursie plastycznym „Moje wymarzone przedszkole” - dwójka naszych podopiecznych w kategorii wiekowej 3-4 lata zdobyła pierwsze i drugie miejsce. Gratulujemy!

Zapraszamy na fotorelacje w zakładce Czytaj więcej…

opracowała Katarzyna Palicka-Bok1 « [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] » 114

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"