Ostatnia aktualizacja
29.05.2024 23:18

Osób online: 3

stat4u


2023-12-01, Mikołaj w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dnia 6.12.2023r. o godz. 9.30 przedszkolaki wyruszja autokarami na poszukiwania świętego Mikołaja.

Celem naszej wyprawy jest Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie

Nasz dzień rozpoczynamy śniadaniem o godz. 8.20, dlatego prosimy o przyprowadzenie dzieci do godz. 8.10.


W programie imprezy przedszkolnej:

- powitanie Mikołaja przez p. dyrektor - Krystynę Kubaczyk-Gmiąt

- akcja ratunkowa "Mikołaj na dachu"

- zabawy i pląsy z Mikołajem

- indywidualne i grupowe zdjęcia

- rozdawanie prezentów

Przewidywany powrót do przedszkola o godz. 11.00.

 

Prezenty ufundowała Rada Rodziców.

 

Prosimy o dostosowanie ubioru dzieci do warunków atmosferycznych.


2023-11-27, Spotkanie z Iluzjonistą

Przedszkole 3 Wolsztyn
Dzień 27 listopada okazał się „ magicznym” dniem dla naszego przedszkola. Odwiedził nas Iluzjonista Armand Górny, który zgromadzonych widzów przeniósł we wspaniały świat iluzji, humoru i dobrej rozrywki. Na scenie działy się rzeczy niezwykłe! Magiczne sztuczki zapierały dech w piersiach i wywoływały zachwyt na twarzach przedszkolaków. W magiczny sposób pojawiały się i znikały kolory w kolorowance, fruwały kolorowe chustki, czy też wyrastały marchewki. Pokaz wzbudził szczery zachwyt u dzieci. Dziękujemy Panu Armandowi Górnemu za magicznie spędzony czas a Radzie Rodziców za sfinansowanie pokazu magii.
 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 2023-11-24, Akcja charytatywna dla mieszkanek DPS w Wielkiej Wsi

Przedszkole 3 Wolsztyn

W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkole włącza się w organizowaną przez fundację "Pomoc ma moc" akcję charytatywną "Podziel się Świętami dla Mieszkanek Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi". Prosimy o przynoszenie do przedszkola artykułów spożywczych z długim terminem przydatności (mąka, cukier, makaron, ryż, kawa, herbata), artykułów chemicznych i środków czystości. Dary prosimy zostawiać w kartonach znajdujących się przy salach lub szatniach oddziałów przedszkolnych. Zbiórka będzie trwać od 27.11.2023 roku do 13.12.2023 roku. Serdecznie zachęcamy Rodziców z Dziećmi oraz Personel Przedszkola do wzięcia udziału w akcji :-)

Koordynatorzy akcji: Agnieszka Kropp-Michalak, Ewa Smolińska, Katarzyna Palicka-Bok
2023-11-23, Koncert pt. O skrzypcach, które zgubiły duszę.

Przedszkole 3 Wolsztyn
W czwartek 23 listopada przedszkolaki wysłuchały koncertu Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz" pt. ,,O skrzypcach, które zgubiły duszę". Dzieci poznały budowę skrzypiec 🎻🎻🎻oraz kontrabasu. Dowiedziały się, że instrumenty te mają duszę, bez której nie będą wydawały dźwięków.
Do zobaczenia na kolejnym koncercie.🙂
Koncert został ufundowany przez Radę Rodziców Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.
 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowały: Diana Jaworska, Katarzyna Palicka-Bok
2023-11-23, URODZINY PRZEDSZKOLA

Przedszkole 3 Wolsztyn

23 listopada w naszym przedszkolu działo się jak nigdy dotąd. Świętowaliśmy wspomnienie Św. Katarzyny Aleksandryjskiej (25.11.) - Patronki Polskich Kolejarzy. W związku z imieninami patronki Pan Wojciech Lis - Burmistrz Wolsztyna przeczytał dzieciom "Lokomotywę " Juliana Tuwima. Druga część spotkania czytelniczego przerodziła się w świętowanie urodzin naszego przedszkola. Jak podają źródła data założenia placówki to 10.11.1969 rok, co daje nam 54 rok istnienia. We wspólnym świętowaniu uczestniczyła także Pani Monika Bober - Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Wolsztynie. Podczas uroczystości wystąpiły "Niedźwiadki" oraz grupa "Pszczółki" we wspólnie przygotowanym programem artystycznym. Ogromną niespodziankę dla całej społeczności przedszkolnej był prezent otrzymany od zaproszonych gości. Ogromny karton skrywał wysokiej klasy Głośnik Power audio BLAUPUNKT z bezprzewodowymi mikrofonami. Wrażenie na przedszkolakach zrobiło zmieniające kolory podświetlenie LED oraz czystość i głośność dźwięków. Od dzisiaj Karoke, obsługiwanie formatów mp3 oraz Bluetooth na przedszkolnych imprezach będzie każdorazowo wykorzystywane. Na każdych urodzinach są też zdrowe smakołyki. Panie kucharki z przedszkolnej kuchni zadbały o podniebienia dzieci. Na podwieczorek każdy zajadał się wyrobem własnym - plackiem drożdżowym z owocami i okruchami.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

Przygotowały: Julia Krystians, Edyta Lisiewicz
2023-11-18, Magiczne Andrzejki

Przedszkole 3 Wolsztyn

27.11.2023 z okazji Andrzejek, na zaproszenie Rady Rodziców, do naszego przedszkola przybędzie utalentowany iluzjonista - Armand Górny.

Na gość przedstawi niezwykły program "Kolory Magii", który bedzie trwał ok. 35-40 minut.

Harmonogram występu:

9.00-9.45 - "Małe Misie," "Pszczółki," "Słoneczka"

10.15-11.00 - "Żabki," "Biedronki," "Niedźwiadki," "Motylki"

Magiczne doświadczenia, barwne iluzje i uśmiechy na twarzach naszych maluchów gwarantowane!

Wydarzenie zostało w pełni sfinansowane przez Radę Rodziców.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i podziwiania talentu Armanda Górnego!
2023-11-17, Konkurs plastyczny

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dzisiaj (17.11.2023 roku) odbyło się w naszym przedszkolu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Radzę sobie z emocjami". Zadaniem każdej z grup było przygotowanie plakatu na temat radzenia sobie z emocjami i sposobami ich wyrażania oraz wykonanie pracy plastycznej dotyczącej wylosowanej przez grupę emocji. Jury w składzie pani Joanna Jędrzejczyk, Katarzyna Palicka-Bok i Ewa Smolińska zdecydowało, że wyróżnienie otrzymują prace wszystkich grup za indywidualne walory artystyczne i merytoryczne. Praca grupy "Motylki" i "Biedronki" otrzymała wyróżnienie za oryginalność pomysłu, "Żabki" i "Niedźwiadki" za ciekawe nawiązanie do literatury dziecięcej, natomiast  prace "Małych Misiów", "Pszczółek" i "Słoneczek" zostały wyróżnione za wkład dzieci-małych artystów w wykonanie plakatu (kolorowanie, rysowanie emotikonów, wyklejenie serca symbolizującego miłość).  Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy !!! Wszystkie zaprezentowane plakaty i prace plastyczne stanową dla nas bogate źródło wiedzy na temat sposobów wyrażania i radzenia sobie z emocjami. 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowały: Katarzyna Palicka-Bok, Ewa Smolińska 1 « [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] » 113

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"