2024-03-25, ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Przedszkole 3 Wolsztyn

W najbliższą środę (27.03.24) odbędzie się wyjątkowa impreza "Zajączek w Przedszkolu". Czekają na Was atrakcje, w tym poszukiwania upominków oraz różnorodne zabawy ruchowe, takie jak przeciąganie liny, rzuty do celu, slalomy i wiele innych! Tego dnia również rozstrzygniemy konkurs plastyczny "Koszyczek Wielkanocny". Z tego powodu śniadanie będzie podawane wcześniej, o godzinie 8:15. Prosimy, więc o przyprowadzenie dzieci do tej godziny. Prosimy także, aby dzieci były ubrane adekwatnie do pogody. 
2024-03-25, W oczekiwaniu na Zająca....

Przedszkole 3 Wolsztyn

Rok w rok nasze przedszkole świętuje okres wielkanocny, podczas którego głównym punktem jest Poszukiwanie Zająca Wielkanocnego. W trakcie oczekiwania na Zajączka dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, w tym w wykonywaniu prac plastycznych, zabawach tematycznych, a także konkursach plastycznych, takich jak: "Koszyczek Wielkanocny" i "Wielkanocna Pisanka".

22.03.2024 odbyło się rozstrzygnięcie grupowego konkursu plastycznego pt. "Wielkanocna Pisanka", prowadzone przez p. Katarzynę Palicką-Bok. Wyjątkowość i kreatywność prac sprawiły, że jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia. Dlatego komisja nagrodziła wszystkie oddziały. Ważnym elementem podczas ogłoszenia wyników konkursu było odczytanie przez dyrekcję, p. Krystynę Kubaczyk-Gmiat, listu od Zająca z Wielkanocnej Łąki. Wielkanocny zwierzak pozdrowił całą społeczność przedszkolną i zapowiedział pewną niespodziankę dla wszystkich dzieci. Ten list dodatkowo rozbudził atmosferę radości i ciekawości wśród uczestników. Pozostało tylko czekać na dzień poszukiwań.

Organizatorzy konkursu: H. Kluczyńska, K. Palicka-Bok

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce CZYTAJ WIĘCEJ 

Opracowanie: K. Palicka-Bok 
2024-03-24, Występy w Bibliotece Publicznej

Przedszkole 3 Wolsztyn

20 marca 2024 r. grupy Żabki i Motylki przedstawiły twórczość znanych poetów m.in. Julina Tuwima i Jana Brzechwy. Recytowali wiersze m.in. Abecadlo, Żuk, Tańcowała Igla z nitką oraz Przyjście

Wiosny. Podczas tej uroczystości gościli zaproszeni goście mi.in. Pani Monika Bober- Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej w Wolsztynie, Dyrektor

Przedszkola nr 3 Krystyna Kubaczyk- Gmiąt oraz dzieci z Przedszkola nr 5 i Szkoły Podstawowej nr 5. Bardzo dziękujemy za owocną współpracę z Biblioteka Publiczną.

 

Opracowała: Agnieszka Kropp-Michalak, Diana Jaworska

 
2024-03-22, „Żegnaj Marzanno ty zimowa panno”

Przedszkole 3 Wolsztyn

„Marzanno, Marzanno ty zimowa Panno. 

Ciebie dziś żegnamy, wiosnę przywitamy”

Wczoraj nasze przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Motylki" razem z przygotowanymi wcześniej Marzannami wyruszyły na niezwykłą przygodę! Mimo deszczowej pogody, razem przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas obchodów pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Na Rynku Wolsztyna, wraz z innymi grupami przedszkolnymi i szkolnymi, prezentowaliśmy nasze kolorowe Marzanny. Dzieci zostały nagrodzone cukierkami i uroczą drewnianą figurką gęsi. Następnie, po występie zespołu pieśni i tańca z Kębłowa, przemaszerowaliśmy barwnym korowodem do Parku Miejskiego, gdzie na plaży Marzanny zostały uroczyście spalone. A tymczasem młodsze grupy, takie jak "Małe Misie", "Żabki", "Niedźwiadki", "Pszczółki" i "Słoneczka", także wzięły udział w świętowaniu! Na placu przedszkolnym rozbrzmiewali radośni uczestnicy, prowadzeni przez niedźwiadkową Marzannę wykonaną z materiałów ekologicznych, przemierzały teren. "Pszczółki" dumnie niosły kolorowe gaiki, podczas gdy "Słoneczka" wznosiły wiosenne kwiaty w geście powitania Wiosny, która była intensywnie poszukiwana przez "Małe Misie". Pełne radości, wrażeń i pozytywnych emocji dzieci wróciły do przedszkola, gotowe na nowe przygody wiosną! Witaj Wiosno!

opracowanie: K.Palicka-Bok

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce - Czytaj więcej....
2024-03-21, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Przedszkole 3 Wolsztyn
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również wyjątkowa okazja do uczczenia różnorodności i niepowtarzalności każdej osoby - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (zwany również Dniem Kolorowej skarpetki)!
Dlaczego wybieramy właśnie kolorowe skarpetki? Symbolizują one niedopasowanie, z jakim czasami zmagają się osoby z zespołem Downa. To nasze drobne gesty wsparcia i akceptacji, które mają ogromne znaczenie.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa ma na celu podkreślenie praw i godności osób z tym zespołem oraz zwiększenie świadomości społecznej na ich temat. To także czas, aby docenić ich talenty, umiejętności i radość, jaką wniosą do naszego społeczeństwa. Dziś z dumą zakładamy kolorowe skarpetki, aby pokazać nasze wsparcie, akceptację i miłość dla wszystkich osób z zespołem Downa!
 
opracowanie: K. Palicka-Bok
 
Zapraszamy do fotorelacji w zakładce - Czytaj więcej ...2024-03-08, CZYSTE POWIETRZE

Przedszkole 3 Wolsztyn

Program "Czyste Powietrze" jest inicjatywą mającą na celu wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, w tym dymu papierosowego, oraz zwiększenie wrażliwości dzieci na jego szkodliwość. Ponadto, program ma na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz podniesienie świadomości dzieci na temat miejsc, w których mogą być narażone na dym. Działania podejmowane w ramach Programu "Czyste Powietrze" obejmują również elementy edukacyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza, obserwacji dymów oraz eksperymentów związanych z czystością powietrza. Dzięki temu dzieci zdobywają nie tylko wiedzę na temat ekologii i zdrowia, ale także umiejętności praktyczne w dziedzinie ochrony środowiska. 

W programie "Czyste Powietrze" wzięły udział grupy najstarsze Biedronki i Motylki, które aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach. Wyruszyły one na spacer, podczas którego obserwowały dymy i poznały, czym jest smog. Następnie przeprowadziły fascynujące doświadczenie ze świeczką, które pomogło im zrozumieć, jak zanieczyszczenia wpływają na czystość powietrza. Biedronki eksperymentując, sprawdziły oczyszczaczem powietrza stopień zanieczyszczenia powietrza w ich otoczeniu. To praktyczne doświadczenie pozwoliło im zrozumieć skalę problemu zanieczyszczenia powietrza oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie ochrony środowiska. Dzieci wykonały również prace plastyczne oraz brały udział w grupowej aktywności "Czysta - Brudna Planeta", co pozwoliło im zobaczyć kontrast pomiędzy czystym a zanieczyszczonym środowiskiem. Ponadto, dzieci miały okazję poznać maskotkę Programu, Dinusia, który stał się dla nich symbolem walki o czyste powietrze, oraz nauczyły się piosenki o Dinku.

Program "Czyste Powietrze" nie tylko wzbogacił wiedzę dzieci na temat ekologii, ale także zachęcił je do podejmowania działań na rzecz czystszego środowiska. Dzięki tej inicjatywie, dzieci zyskały nie tylko wiedzę, ale również motywację do dbania o naszą planetę i promowania idei czystego powietrza.

 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowanie: H. Kluczyńska, K. Palicka-Bok
2024-03-08, Dzień Kobiet w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, która nie zna granic ani barier. To święto, które przekracza państwowe granice, doceniając osiągnięcia i wkład kobiet na całym świecie. Dziś, w naszym przedszkolu, świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, oddając hołd wszystkim niesamowitym kobietom wokół nas. Aby uczcić ich wspaniałość i wkład w życie naszej społeczności dziewczynki w grupach zostały obdarowane upominkami i laurkami. Międzynarodowy Dzień Kobiet to nie tylko okazja do świętowania, ale także czas refleksji nad osiągnięciami kobiet – zarówno tych wielkich, jak i tych małych. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym dziewczynkom za ich radość, ciekawość świata i bezgraniczną miłość, którą przynoszą do naszego przedszkola każdego dnia. Niech Międzynarodowy Dzień Kobiet będzie dla nich nie tylko okazją do otrzymania upominków, ale także do wzmocnienia ich przekonania, że mogą osiągnąć wszystko, czego pragną w życiu.

Zapraszamy do fotoreacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowanie: K.Palicka-Bok1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 113