2024-03-22, „Żegnaj Marzanno ty zimowa panno”

Przedszkole 3 Wolsztyn

„Marzanno, Marzanno ty zimowa Panno. 

Ciebie dziś żegnamy, wiosnę przywitamy”

Wczoraj nasze przedszkolaki z grup "Biedronki" i "Motylki" razem z przygotowanymi wcześniej Marzannami wyruszyły na niezwykłą przygodę! Mimo deszczowej pogody, razem przeżyliśmy niezapomniane chwile podczas obchodów pożegnania Zimy i powitania Wiosny. Na Rynku Wolsztyna, wraz z innymi grupami przedszkolnymi i szkolnymi, prezentowaliśmy nasze kolorowe Marzanny. Dzieci zostały nagrodzone cukierkami i uroczą drewnianą figurką gęsi. Następnie, po występie zespołu pieśni i tańca z Kębłowa, przemaszerowaliśmy barwnym korowodem do Parku Miejskiego, gdzie na plaży Marzanny zostały uroczyście spalone. A tymczasem młodsze grupy, takie jak "Małe Misie", "Żabki", "Niedźwiadki", "Pszczółki" i "Słoneczka", także wzięły udział w świętowaniu! Na placu przedszkolnym rozbrzmiewali radośni uczestnicy, prowadzeni przez niedźwiadkową Marzannę wykonaną z materiałów ekologicznych, przemierzały teren. "Pszczółki" dumnie niosły kolorowe gaiki, podczas gdy "Słoneczka" wznosiły wiosenne kwiaty w geście powitania Wiosny, która była intensywnie poszukiwana przez "Małe Misie". Pełne radości, wrażeń i pozytywnych emocji dzieci wróciły do przedszkola, gotowe na nowe przygody wiosną! Witaj Wiosno!

opracowanie: K.Palicka-Bok

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce - Czytaj więcej....
2024-03-21, Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Przedszkole 3 Wolsztyn
21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również wyjątkowa okazja do uczczenia różnorodności i niepowtarzalności każdej osoby - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa (zwany również Dniem Kolorowej skarpetki)!
Dlaczego wybieramy właśnie kolorowe skarpetki? Symbolizują one niedopasowanie, z jakim czasami zmagają się osoby z zespołem Downa. To nasze drobne gesty wsparcia i akceptacji, które mają ogromne znaczenie.
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa ma na celu podkreślenie praw i godności osób z tym zespołem oraz zwiększenie świadomości społecznej na ich temat. To także czas, aby docenić ich talenty, umiejętności i radość, jaką wniosą do naszego społeczeństwa. Dziś z dumą zakładamy kolorowe skarpetki, aby pokazać nasze wsparcie, akceptację i miłość dla wszystkich osób z zespołem Downa!
 
opracowanie: K. Palicka-Bok
 
Zapraszamy do fotorelacji w zakładce - Czytaj więcej ...2024-03-08, CZYSTE POWIETRZE

Przedszkole 3 Wolsztyn

Program "Czyste Powietrze" jest inicjatywą mającą na celu wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów, w tym dymu papierosowego, oraz zwiększenie wrażliwości dzieci na jego szkodliwość. Ponadto, program ma na celu zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów oraz podniesienie świadomości dzieci na temat miejsc, w których mogą być narażone na dym. Działania podejmowane w ramach Programu "Czyste Powietrze" obejmują również elementy edukacyjne dotyczące zanieczyszczenia powietrza, obserwacji dymów oraz eksperymentów związanych z czystością powietrza. Dzięki temu dzieci zdobywają nie tylko wiedzę na temat ekologii i zdrowia, ale także umiejętności praktyczne w dziedzinie ochrony środowiska. 

W programie "Czyste Powietrze" wzięły udział grupy najstarsze Biedronki i Motylki, które aktywnie uczestniczyły we wszystkich działaniach. Wyruszyły one na spacer, podczas którego obserwowały dymy i poznały, czym jest smog. Następnie przeprowadziły fascynujące doświadczenie ze świeczką, które pomogło im zrozumieć, jak zanieczyszczenia wpływają na czystość powietrza. Biedronki eksperymentując, sprawdziły oczyszczaczem powietrza stopień zanieczyszczenia powietrza w ich otoczeniu. To praktyczne doświadczenie pozwoliło im zrozumieć skalę problemu zanieczyszczenia powietrza oraz zdobyć praktyczne umiejętności w dziedzinie ochrony środowiska. Dzieci wykonały również prace plastyczne oraz brały udział w grupowej aktywności "Czysta - Brudna Planeta", co pozwoliło im zobaczyć kontrast pomiędzy czystym a zanieczyszczonym środowiskiem. Ponadto, dzieci miały okazję poznać maskotkę Programu, Dinusia, który stał się dla nich symbolem walki o czyste powietrze, oraz nauczyły się piosenki o Dinku.

Program "Czyste Powietrze" nie tylko wzbogacił wiedzę dzieci na temat ekologii, ale także zachęcił je do podejmowania działań na rzecz czystszego środowiska. Dzięki tej inicjatywie, dzieci zyskały nie tylko wiedzę, ale również motywację do dbania o naszą planetę i promowania idei czystego powietrza.

 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowanie: H. Kluczyńska, K. Palicka-Bok
2024-03-08, Dzień Kobiet w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, która nie zna granic ani barier. To święto, które przekracza państwowe granice, doceniając osiągnięcia i wkład kobiet na całym świecie. Dziś, w naszym przedszkolu, świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, oddając hołd wszystkim niesamowitym kobietom wokół nas. Aby uczcić ich wspaniałość i wkład w życie naszej społeczności dziewczynki w grupach zostały obdarowane upominkami i laurkami. Międzynarodowy Dzień Kobiet to nie tylko okazja do świętowania, ale także czas refleksji nad osiągnięciami kobiet – zarówno tych wielkich, jak i tych małych. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym dziewczynkom za ich radość, ciekawość świata i bezgraniczną miłość, którą przynoszą do naszego przedszkola każdego dnia. Niech Międzynarodowy Dzień Kobiet będzie dla nich nie tylko okazją do otrzymania upominków, ale także do wzmocnienia ich przekonania, że mogą osiągnąć wszystko, czego pragną w życiu.

Zapraszamy do fotoreacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowanie: K.Palicka-Bok
2024-03-08, DZIEŃ LOGOPEDY

Przedszkole 3 Wolsztyn

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL zrzeszającą logopedów i terapeutów językowych
z całej Europy. Organizacja chce tym samym zwrócić uwagę na problemy
w komunikowaniu się. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku.
I w naszym przedszkolu świętowaliśmy razem z naszą Panią Ewą. Gabinet logopedyczny w naszym przedszkolu to miejsce 67 spotkań na indywidualnych zajęciach logopedycznych. W środę Pani Ewa zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, były zabawy utrwalające prawidłowy tor oddychowy oraz gra palszowa "Bzycząca gimnastyka buzi i języka". Wspólne świętowanie nie odbyło się bez niespodzianek, życzeń i laurek.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

Opracowała Julia Krystians

 

 
2024-03-08, LITERATURA JEST KOBIETĄ

Przedszkole 3 Wolsztyn

W kalendarium akcji Cała Polska Czyta Dzieciom 8 marca obchodzony jest pod hasłem "Literatura jest kobietą". Również w naszym przedszkolu ten dzień poświęciliśmy literaturze dla dzieci napisanej przez kobiety. W salach powstawały tymczasowe wystawy książek min. J. Papuzińskiej,
H. Łochockiej, W. Chotomskiej. M. Strzeałkowskiej, M. Konopnickiej,
B. Gawryluk, D. Gellner, J. Kulmowej. E. Piotrowskiej, R. Piątkowskiej,
A. Głowińskiej. W grupach dzieci wysłuchały opowiadań "O wróbelku Elemelku" H. Łochockiej, wierszy M. Kownackiej. Grupa "Pszczółki tego dnia świętowała w Bibliotece gdzie wysłuchała "Wiosennej wyprawy Gwizdka" B. Gawryluk. "Żabki" słuchały prostej, lecz zaskakującej opowieści o uczuciach w książce Lidii Branković "Hotel dla uczuć".
D
zieci z młodszych grup wysłuchały wierszy i opowiadań napisanch przez kobiety.
Dobra literatura dla dzieci powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym.
Również w naszym przedszkolu poprzez codzienne czytanie krzewimy czytelnictwo i promujemy wartościową literaturę dla dzieci.
Nawyk czytania - dzieci to kochają.

 

Zapraszam do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

Opracowała Julia Krystians

 
2024-02-29, Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane

Przedszkole 3 Wolsztyn

28 lutego 2024r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny z cyklu W krainie Pani Muzyki - Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem, nasi goście, zabrali nas w muzyczną podróż po świecie bajek takich , jak "Gumisie", "Koziołek Matołek" czy też "Przygody kota Filemona". Przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć jak wyglądają fagot oraz puzon. To był udany koncert! Dzieci miały możliwość wysłuchania muzyki instrumentalnej na żywo, co wpływa na ich rozwój wrażliwości muzycznej. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie koncertu. 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 114