2024-04-29, ZAPROSZENIE DO TEATRU

Przedszkole 3 Wolsztyn

Już 9. maja (czwartek) na godz 10.00 dzieci z grup
Małe Misie, Słoneczka, Pszczółki i Niedźwiadki wybiorą się do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl teatralny
pt. "Kot w butach" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa.

Natomiast dzieci z grup Żabki, Biedronki i Motylki odwiedzą Wolsztyński Dom Kultury w piątek 10. maja. Spektakl "Kot w butach" tego dnia zostanie wystawiony o godz 10.55. Cały koszt biletów zostanie sfinansowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.

Opracowała: Julia Krystians
2024-04-23, Tydzień sportowy

Przedszkole 3 Wolsztyn

Niedawno w naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy wyjątkowy Tydzień Sportowy, mający na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród naszych przedszkolaków. Każdego dnia dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, które dostarczały im radości i stymulowały rozwój fizyczny oraz umiejętności społeczne. 

Rozpoczęliśmy od edukacyjnych lekcji na temat zdrowego stylu życia oraz znaczenia regularnej aktywności fizycznej. W dalszych dniach mieliśmy wiele ciekawych wydarzeń: zabawy ruchowe, pokaz mody, tor przeszkód oraz dynamiczne zajęcia z zumbą. W czwartek zapewniłyśmy czas na odpoczynek, co jest istotne przy intensywnych aktywnościach fizycznych. Dzieci miały szansę zregenerować siły i przygotować się do finału tygodnia.

Najbardziej pasjonującym momentem dla dzieci były zajęcia z zumbą oraz poniedziałkowy pokaz tańca z udziałem tancerzy ze Szkoły Tańca LATINA. Dzieci miały okazję wspólnie zatanczyć z starszymi kolegami i koleżankami, a przede wsystkim podziwiać różnorodne style taneczne.

Na zakończenie tygodnia każda grupa otrzymała zasłużony dyplom za udział i zaangażowanie w Tygodniu Sportowym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia i za wspieranie naszych przedszkolaków w rozwijaniu zdrowych nawyków już od najmłodszych lat. 

Zaprszamy do fotorelacji z Tygodnia Sportowego w zakładce Czytaj więcej... 

 

Organizatorzy: K.Palicka-Bok, A. Kropp-Michalak

opracowanie: K.Palicka-Bok, A. Kropp-Michalak
2024-04-19, Wyjście do Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie

Przedszkole 3 Wolsztyn

W poniedziałkowe przedpołudnie- tj. 15.04.2024r. dzieci z Przedszkola nr 3 z grup "Zabki" i "Motylki" zagościły w Domu Pomocy Społecznej w Wolsztynie.

Przedszkolaki przedstawiły wiersze Jana Brzechwy i Julina Tuwima m.in. „Abecadło”, „ Przyjście wiosny”,

Żuk” , „Taćowała igła z nitką”. Śpiew i kolorowe kostiumy były uwieńczeniem części artystycznej.

W ramach podziękowania Mieszkańcy przekazali małym artystom troszkę słodkości oraz wyrecytowali wiersz "Bambo"

Juliana Tuwima. Dziękujemy za zaproszenie.

 

 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowała: Agnieszka Kropp-Michalak, Diana Jaworska

 
2024-04-17, Koncert

Przedszkole 3 Wolsztyn

17 kwietnia odwiedzili Nas muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego, aby zabrać nad do krainy muzyki. Główny bohater koncertu, czyli klarnet zapoznał nas ze swoimi przyjaciółmi. Dzieci miały okazję zapoznać się z wyglądem i brzmieniem instrumentów: pudełko akustyczne, gitara, klarnet, oraz inne instrumenty. Muzyka wydobywająca się z instrumentów zachwyciła publiczność, zachęcając wszystkich obecnych na sali do wspólnej zabawy. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie koncertu.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 2024-04-16, KONKURS PIOSENKI W WDK

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dzisiaj (16.04.2024 r.) w ramach Przeglądu Piosenki Przedszkolnej "Moje ulubione piosenki" reprezentując nasze przedszkole, na deskach Wolsztyńskiego Domu Kultury wystąpili: Eliasz B. z grupy V "Biedronki" oraz Iga B., Lena M. i Hanna F. z grupy IV "Motylki". Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje !!! Ogromne brawa należą się Idze, która znalazła się w gronie pięciu solistów wyróżnionych spośród 20 wokalistów konkursu. Iga jako laureatka weźmie udział w eliminacjach powiatowych XXVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej- Czerwonak 2024. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowała: Ewa Smolińska, Katarzyna Palicka-Bok
2024-04-16, POKAZ MODY SPORTOWEJ!

Przedszkole 3 Wolsztyn

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z naszego dzisiejszego wydarzenia - pokazu mody sportowej w przedszkolu! Przedszkolaki niezwykle zaangażowane i pełne energii zaprezentowały swoje kolorowe stroje sportowe oraz różnorodne akcesoria, które dodatkowo urozmaicały ich występy. Podczas pokazu można było podziwiać piłki, rakietki, kaski, ochraniacze, hulajnogi, czepki czy okulary pływackie, które dzieci używały w swoich pokazach. Wszystkie dzieci świetnie bawiły się podczas pokazu, prezentując nie tylko swoje stroje, ale również radość z aktywności fizycznej. Całość została urozmaicona muzyką dziecięcą oraz znakomitymi piosenkami z mistrzostw świata, co dodatkowo podniosło atmosferę i entuzjazm uczestników. Na koniec całe przedszkole wzieło udział w zabawie muzyczno-ruchowej "Kangurek".

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnych wydarzeń w naszym przedszkolu!

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce CZYTAJ WIĘCEJ

Opracowanie: K. Palicka-Bok, A. Kropp-Michalak, H. Kluczyńska
2024-04-11, Pokaz Mody Sportowej

Przedszkole 3 Wolsztyn

Już niedługo, 16 kwietnia 2024 roku (wtorek) o godz. 9:30, nasze przedszkolaki będą mogły zaprezentować swoje ulubione stroje sportowe podczas wyjątkowego Pokazu Mody Sportowej! To będzie niezwykłe wydarzenie, gdzie dzieci będą mogły świetnie się bawić i pokazać swoją pasję do sportu. Zachęcamy, aby dzieci ubrały się na sportowo - mogą to być stroje związane z ich ulubionym sportem lub po prostu wygodne zestawy do aktywności fizycznej. Pragniemy, aby każde dziecko poczuło się wyjątkowo i miało okazję pokazać swoją sportową pasję! Podczas pokazu mody, dzieci będą miały szansę zaprezentować swoje stroje na wybiegu. Mogą też przynieść ze sobą akcesoria, takie jak piłki, rakiety, czy skakanki, które dodadzą uroku ich prezentacji.

Organizatorzy: A. Kropp-Michalak, K. Palicka-Bok1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 113