Ostatnia aktualizacja
11.04.2024 17:26

Osób online: 3

stat4u


2024-03-08, Dzień Kobiet w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Międzynarodowy Dzień Kobiet to wyjątkowa okazja, która nie zna granic ani barier. To święto, które przekracza państwowe granice, doceniając osiągnięcia i wkład kobiet na całym świecie. Dziś, w naszym przedszkolu, świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, oddając hołd wszystkim niesamowitym kobietom wokół nas. Aby uczcić ich wspaniałość i wkład w życie naszej społeczności dziewczynki w grupach zostały obdarowane upominkami i laurkami. Międzynarodowy Dzień Kobiet to nie tylko okazja do świętowania, ale także czas refleksji nad osiągnięciami kobiet – zarówno tych wielkich, jak i tych małych. Dziękujemy wszystkim naszym wspaniałym dziewczynkom za ich radość, ciekawość świata i bezgraniczną miłość, którą przynoszą do naszego przedszkola każdego dnia. Niech Międzynarodowy Dzień Kobiet będzie dla nich nie tylko okazją do otrzymania upominków, ale także do wzmocnienia ich przekonania, że mogą osiągnąć wszystko, czego pragną w życiu.

Zapraszamy do fotoreacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowanie: K.Palicka-Bok
2024-03-08, DZIEŃ LOGOPEDY

Przedszkole 3 Wolsztyn

Europejski Dzień Logopedy obchodzony jest 6 marca we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Pomysłodawcą wydarzenia była w 2004 roku organizacja CPLOL zrzeszającą logopedów i terapeutów językowych
z całej Europy. Organizacja chce tym samym zwrócić uwagę na problemy
w komunikowaniu się. W Polsce święto obchodzone jest od 2007 roku.
I w naszym przedszkolu świętowaliśmy razem z naszą Panią Ewą. Gabinet logopedyczny w naszym przedszkolu to miejsce 67 spotkań na indywidualnych zajęciach logopedycznych. W środę Pani Ewa zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy, były zabawy utrwalające prawidłowy tor oddychowy oraz gra palszowa "Bzycząca gimnastyka buzi i języka". Wspólne świętowanie nie odbyło się bez niespodzianek, życzeń i laurek.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

Opracowała Julia Krystians

 

 
2024-03-08, LITERATURA JEST KOBIETĄ

Przedszkole 3 Wolsztyn

W kalendarium akcji Cała Polska Czyta Dzieciom 8 marca obchodzony jest pod hasłem "Literatura jest kobietą". Również w naszym przedszkolu ten dzień poświęciliśmy literaturze dla dzieci napisanej przez kobiety. W salach powstawały tymczasowe wystawy książek min. J. Papuzińskiej,
H. Łochockiej, W. Chotomskiej. M. Strzeałkowskiej, M. Konopnickiej,
B. Gawryluk, D. Gellner, J. Kulmowej. E. Piotrowskiej, R. Piątkowskiej,
A. Głowińskiej. W grupach dzieci wysłuchały opowiadań "O wróbelku Elemelku" H. Łochockiej, wierszy M. Kownackiej. Grupa "Pszczółki tego dnia świętowała w Bibliotece gdzie wysłuchała "Wiosennej wyprawy Gwizdka" B. Gawryluk. "Żabki" słuchały prostej, lecz zaskakującej opowieści o uczuciach w książce Lidii Branković "Hotel dla uczuć".
D
zieci z młodszych grup wysłuchały wierszy i opowiadań napisanch przez kobiety.
Dobra literatura dla dzieci powinna wspierać zdrowy rozwój dziecka we wszystkich wymiarach: emocjonalnym, poznawczym, społecznym, kulturalnym i moralnym.
Również w naszym przedszkolu poprzez codzienne czytanie krzewimy czytelnictwo i promujemy wartościową literaturę dla dzieci.
Nawyk czytania - dzieci to kochają.

 

Zapraszam do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

Opracowała Julia Krystians

 
2024-02-29, Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane

Przedszkole 3 Wolsztyn

28 lutego 2024r. w naszym przedszkolu odbył się kolejny koncert muzyczny z cyklu W krainie Pani Muzyki - Z Asterixem i Obelixem muzyczna wyprawa w nieznane w wykonaniu muzyków z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem, nasi goście, zabrali nas w muzyczną podróż po świecie bajek takich , jak "Gumisie", "Koziołek Matołek" czy też "Przygody kota Filemona". Przy okazji mogliśmy z bliska zobaczyć jak wyglądają fagot oraz puzon. To był udany koncert! Dzieci miały możliwość wysłuchania muzyki instrumentalnej na żywo, co wpływa na ich rozwój wrażliwości muzycznej. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie koncertu. 

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 
2024-02-27, Dinozaurowy Świat

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dzień Dinozaura jest jednym z najbardziej lubianych dni w roku w naszym przedszkolu! To czas, kiedy dzieci mają okazję zgłębiać tajemnice prehistorycznego świata i odkrywać fascynujący świat dinozaurów. Nasi mali odkrywcy wędrują przez epokę dinozaurów, poznając różnorodne gatunki tych prehistorycznych stworzeń. Od gigantycznego tyranozaura po łagodnego brachiozaura, dzieci uczą się o różnych typach dinozaurów i ich unikalnych cechach. Dzieci mają możliwość wyrażenia swojej kreatywności i odkrywania świata dinozaurów poprzez różnorodne formy zabawy. Od tworzenia dinozaurów z klocków, przez wykopaliska dinozaurów w kaszy, po malowanie i rysowanie wielkich prehistorycznych stwórów — nasze przedszkolaki bawią się w nieskończone sposoby, rozwijając swoją wyobraźnię i umiejętności.

Dzień Dinozaura to nie tylko nauka, ale przede wszystkim fascynująca przygoda, którą dzieci uwielbiają przeżywać w naszym przedszkolu!

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowanie: K. Palicka-Bok 
2024-02-11, Dzień Bezpiecznego Internetu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dzień Bezpiecznego Internetu - 7 luty

Święto obchodzone od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej, w Polsce organizowane od 2005 r. przez Fundację Dajemy Dzieciom Silę oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). W ramach kampanii  Cała Polska Czyta Dzieciom i w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten wyjątkowy dzień. Dzieci podczas zabaw szukały odpowiedzi czym jest sieć internetowa, wysłuchały piosenki „ Z Internetem świat jest bliski” . W zabawie dydaktycznej poznawały bezpieczne zasady i zalety korzystania z sieci internetowej, zagrożenia oraz wady. Bezpieczne informacje pochodziły ze sprawdzonych witryn np.  ze strony www.gov.pl, necio.pl . Necio.pl to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 4-6 lat, poświęcony bezpiecznemu korzystaniu z internetu. Prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) we współpracy z Fundacją Orange w ramach programu Komisji Europejskiej Safer Internet. Na potrzeby projektu powstał serwis internetowy zawierający animacje, gry oraz piosenki tłumaczące najmłodszym zasady bezpiecznego korzystania z sieci. Korzystając z serwisu Necio.pl, dzieci dowiedzą się, czym jest internet, jak komunikować się z innymi, używać poczty e-mail, wybierać bezpieczne strony www.

 


Trzeba przestrzegać dzieci przed niesprawdzonymi znajomościami z internetu oraz uczyć je zasad bezpieczeństwa internetowego. Nade wszystko jednak należy zadbać, by dzieci czuły się kochane, akceptowane i ważne, by miały poczucie przynależności do rodziny, bo to najczęściej poczucie braku więzi z bliskimi oraz samotności popycha je do szukania zastępczych bliskich relacji poza rodziną i szkołą.

opracowanie: J. Krystians, K.Palicka-Bok
2024-02-08, Tłusty Czwartek w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

W naszym przedszkolu w Tłusty Czwartek królowały racuchy. Miękkie, puszyste racuchy smażyły się na patelniach, kusząc dzieci słodkim zapachem i złotymi kolorami. Każdy kęs był jak mała eksplozja słodyczy, obiecująca szczęście na cały nadchodzący rok. Podobno dzięki temu będziemy mieć zagwarantowane szczęście przez cały rok. Tak też i było w naszym przedszkolu. Nie było przedszkolaczka, który nie chciałby spróbować tego znanego wszystkim smakołyku. Dzieci, pełne uśmiechów, delektowały się każdym kawałkiem, odkrywając magię tego wyjątkowego dnia, który obfitował w pyszne i niezapomniane smaki.

 

Zapraszamy do galerii w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowanie: K.Palicka-Bok1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] » 111

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"