Ostatnia aktualizacja
15.07.2024 18:11

Osób online: 1

stat4u


2024-04-07, W świecie eksperymentów

Przedszkole 3 Wolsztyn

Zabawy badawcze i eksperymenty w przedszkolu to ważna część procesu edukacyjnego, które pomagają dzieciom eksplorować świat nauki i odkrywać zasady działania otaczającego ich świata. Te aktywności stymulują ciekawość, rozwijają umiejętności myślenia krytycznego i wspierają rozwój poznawczy oraz emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym.

Eksperymenty w przedszkolu są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby być atrakcyjne, zrozumiałe i bezpieczne dla małych dzieci. Obejmują różnorodne działania, od badania reakcji chemicznych po eksplorację fizyki i dźwięku. W ubiegłym tygodniu Motylki zawitały ponownie do świata eksperymentów.  Dzieci zbudowały prostą windę za pomocą konstrukcyjnych materiałów, odkrywając jak działa zasada przeciwwagi. Przy użyciu magnesu dzieci stworzyły fruwającego motyla, ucząc się podstawowych zasad oddziaływań magnetycznych. Eksperymentowały z reakcjami chemicznymi, obserwując jak wapno (skorupka jajka) rozpuszcza się w occie i tworzy "gumowe jajo". Dzieci również eksplorowały procesy krystalizacji, tworząc piękne kryształy z cukru bądź soli. A poprzez eksperymenty z dźwiękiem i kolorami, dzieci odkrywały związki między sztuką a nauką. Ponadto bawiły się wodą, stosując cynamon jako substancję hydrofobową, która sprawiła, że ich ręce pozostały suche! Aż w końcu za pomocą prostych reakcji chemicznych, dzieci obserwowały, jak gaz podnosi kukurydzę.

Zabawy badawcze i eksperymenty są nie tylko zabawą, ale także kluczowym narzędziem edukacyjnym, które pobudza rozwój poznawczy i emocjonalny dzieci w wieku przedszkolnym. Poprzez eksperymenty dzieci uczą się myślenia krytycznego, współpracy i odkrywania piękna i złożoności świata, co stanowi solidną podstawę dla ich dalszego rozwoju intelektualnego i naukowego.

opracowanie: K. Palicka-Bok, D. Jaworska

Zapraszamy do fotorelacji w zakładcze CZYTAJ WIĘCEJ
2024-04-05, KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ

Przedszkole 3 Wolsztyn

Dnia 04.04.2024 roku odbył się w naszym przedszkolu konkurs piosenki dla dzieci 5 i 6-letnich. W konkursie wzięło udział czworo uczestników - Eliasz z grupy "Biedronki" oraz trzy dziewczynki z oddziału "Motylki" - Lena, Iga i Hania. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi wystąpienia na scenie przed publicznością. Jury w składzie p. Julia Krystians, p. Joanna Jędrzejczyk, p. Ewa Smolińska wyróżniło wszystkich solistów. Kolejny etap konkursu "Moje ulubione piosenki"  odbędzie się 16.04.2024 roku w Wolsztyńskim Domu Kultury.  Młodym artystom życzymy powodzenia :)

opracowanie: Ewa Smolińska, Katarzyna Palicka-Bok

Serdecznie zapraszam do galerii w zakładce Czytaj więcej...
2024-03-30, Zajączek z Wielkanocnej Łąki

Przedszkole 3 Wolsztyn

"Gdzie zając wielkanocny jajka ukrył?

Gdzie pisanki mogą być?

Gdzie zając wielkanocny jajka ukrył?

Chodź musimy je zdobyć 

Ma magiczny, bardzo duży kosz

                                       Po brzegi wypełniony

                                       A w nim jajek w różnych barwach stos

                                      Pisanek niezliczonych (...)"

 

W minioną środę (27.03.204) w naszym przedszkolu odbyła wyjątkowa impreza - Zajączek Wielkanocny! Rozpoczęliśmy od rozstrzygnięcia konkursu plastycznego "Koszyczek Wielkanocny". Następnie dzieci wraz z paniami wyszły na plac zabaw, gdzie zostały serdecznie przywitane przez panią dyrektor oraz panią Katarzynę Pallicką-Bok. Okazało się, że Zając z Wielkanocnej Łąki przysłał drugi list do przedszkola, w którym opisywał przygotowany test na pomocnika Zająca Wielkanocnego, składający się z 8 zadań: poszukiwania upominków, rzuty do celu ("nakarm zająca", "koszykowe wyzwanie"), przeciąganie liny, wyścigi taczek/wózków, slalom-jajo na łyżce oraz wyskakujące pisanki. Wszystkie przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach - od malucha do starszaka. Przed pierwszym zadaniem przedszkolni podopieczni zaśpiewali piosenkę, aby przywołać zajączka, który chciał sprawdzić, jak sobie dzieci poradzą z jego zadaniami. Na zakończenie imprezy wszystkie grupy otrzymały dyplomy Pomocników Zająca Wielkanocnego. Mali pomocnicy pożegnały Zajączka, a następnie zmęczone, ale zadowolone, udały się na obiad i zasłużony odpoczynek. Obchody zakończyły się pysznym ciastem marchewkowym na podwieczorek, które bardzo szybko zniknęło.

Dziękujemy Radzie Rodziców, która zadbała o upominki dla naszych przedszkolaków oraz za świetną współpracę w organizacji imprezy.

opracowanie: K.Palicka-Bok, H. Kluczyńska, E. Smolińska

Zapraszamy do fotorolecji w zakładce CZYTAJ WIĘCEJ
2024-03-29, Konkurs plastyczny rozstrzygnięty!

Przedszkole 3 Wolsztyn

W środę tuż po śniadaniu cała społeczność przedszkolna zebrała się na sali zabaw, by rozstrzygnąć ogólnoprzedszkolny konkurs plastyczny. Uczestnicy swoje prace wykonywali w domu. Założenia wynikały z regulaminu, w którym uwzględniono konkretne terminy dostarczania prac, jak i pomoc osób najbliższych. Wpłynęło 81 prac wykonanych w różnych technikach plastycznych: rysunek, wyklejanka, papieroplastyka, origami, stemplowanie czy mozaika. Uczestnicy dzięki aktywnemu udziału rozwijali kreatywność, zdolności manualne oraz swoją wyobraźnię. Komisja konkursowa: p. Ewa Smolińska, p. Edyta Lisiewicz i p. Julia Krystians postanowiła wyróżnić siedem prac. Każdy uczestnik konkursu pt. "Koszyczek wielkanocny" otrzymał dyplom i świąteczną kolorowankę. Nagrody ufundowała Rada Rodziców przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.

Zapraszam do fotorelacji w zakładce czytaj więcej...                                                                            Organizator konkursu Julia Krystians
2024-03-28, koncert

Przedszkole 3 Wolsztyn

26 marca w naszym przedszkolu odbył się koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Neptun i Smutniczka, czyli jak tuba z harfą rozmawiała". Dzieci miały okazje poznać takie instrumenty, jak tytułowe bohaterki, czyli tuba i harfa oraz posłuchać ich brzmienia. Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie koncertu.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 
2024-03-25, ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

Przedszkole 3 Wolsztyn

W najbliższą środę (27.03.24) odbędzie się wyjątkowa impreza "Zajączek w Przedszkolu". Czekają na Was atrakcje, w tym poszukiwania upominków oraz różnorodne zabawy ruchowe, takie jak przeciąganie liny, rzuty do celu, slalomy i wiele innych! Tego dnia również rozstrzygniemy konkurs plastyczny "Koszyczek Wielkanocny". Z tego powodu śniadanie będzie podawane wcześniej, o godzinie 8:15. Prosimy, więc o przyprowadzenie dzieci do tej godziny. Prosimy także, aby dzieci były ubrane adekwatnie do pogody. 
2024-03-25, W oczekiwaniu na Zająca....

Przedszkole 3 Wolsztyn

Rok w rok nasze przedszkole świętuje okres wielkanocny, podczas którego głównym punktem jest Poszukiwanie Zająca Wielkanocnego. W trakcie oczekiwania na Zajączka dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, w tym w wykonywaniu prac plastycznych, zabawach tematycznych, a także konkursach plastycznych, takich jak: "Koszyczek Wielkanocny" i "Wielkanocna Pisanka".

22.03.2024 odbyło się rozstrzygnięcie grupowego konkursu plastycznego pt. "Wielkanocna Pisanka", prowadzone przez p. Katarzynę Palicką-Bok. Wyjątkowość i kreatywność prac sprawiły, że jury miało bardzo trudną decyzję do podjęcia. Dlatego komisja nagrodziła wszystkie oddziały. Ważnym elementem podczas ogłoszenia wyników konkursu było odczytanie przez dyrekcję, p. Krystynę Kubaczyk-Gmiat, listu od Zająca z Wielkanocnej Łąki. Wielkanocny zwierzak pozdrowił całą społeczność przedszkolną i zapowiedział pewną niespodziankę dla wszystkich dzieci. Ten list dodatkowo rozbudził atmosferę radości i ciekawości wśród uczestników. Pozostało tylko czekać na dzień poszukiwań.

Organizatorzy konkursu: H. Kluczyńska, K. Palicka-Bok

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce CZYTAJ WIĘCEJ 

Opracowanie: K. Palicka-Bok 1 « [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] » 114

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"