Ostatnia aktualizacja
11.04.2024 17:26

Osób online: 2

stat4u


2024-01-11, Koncert pt. Baśń o 12 miesiącach

Przedszkole 3 Wolsztyn

9 stycznia muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego przedstawili koncert pt. "Baśń o 12 miesiącach". Można ją namalować za pomocą dźwięków muzyki. Za pędzle posłużyły skrzypce, flet i klarnet. Dzieci z uwagą słuchały koncertu, po dźwiękach  rozpoznawały nastrój, dały ponieść się muzyce i wyobraźni, czynnie uczestniczyły w koncercie. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie koncertu.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej... 


opracowała: Diana Jaworska

 

 

 
2023-12-22, Wigilia w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

W dniu 21 grudnia Wigilia w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie rozpoczęła się radosnym kolędowaniem. Na scenie wystąpił zespół "Anioły z Wiarą", zaproszony przez p. H. Kluczyńską. Zespół składał się z uczniów ze sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 3, katechety - p. Maciejem Gruningiem oraz p A. Barską-Badowską. Zaprezentowali oni znane i lubiane kolędy, a dzieci miały możliwość dołączenia do zespołu i grania na instrumentach. Panie kucharki tego dnia przygotowały wyjątkowe specjały wigilijne, takie jak barszcz, rybę z gotowaną kiszoną kapustą oraz kompot z suszonych owoców. Dzieci miały okazję delektować się tymi smakołykami, które dodatkowo wprowadzały świąteczny nastrój. Przez cały dzień w przedszkolu rozbrzmiewała świąteczna muzyka, tworząc magiczną atmosferę. Nastepnie nadszedł czas na wigilijny podwieczorek. Każda grupa spotkała się w swojej sali, gdzie dzieci wraz z paniami dzieliły się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne, po czym wszyscy zasiedli do stołów. To był dzień pełen muzyki, radości i wzruszeń, który pozostanie w ich pamięci.

 

opracowanie: K.Palicka-Bok
2023-12-20, Jasełka w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt i przygotowań do nich, przedszkolaki z najstarszych grup, Biedronek i Motylków, zaprezentowały pieczołowiczie przygotowane jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci pod kierunkiem p. H. Kluczyńskiej, p. Joanny Jędrzejczyk i p. Diany Jaworskiej wprowadziły rodziców, kolegów i koleżanki oraz personel placówki w nastrój świąteczny. 

Biedronki wystawiły swoje jasełka dla przedszkola 19 grudnia, a Motylki podzieliły się swoim przedstawieniem z rodzicami tego samego dnia. W dniu 20 grudnia sytuacja odwróciła się, Biedronki wystąpiły dla rodziców, a Motylki dla przedszkolaków. To dwudniowe świąteczne wydarzenie wzbogaciło atmosferę przedszkola.

Dzieci z obu grup zaangażowały się w swoje role, recytując teksty jasełek z ogromnym zaangażowaniem. Wspaniale przygotowane układy taneczno-ruchowe i kostiumy dodatkowo uwydatniły magiczny charakter przedstawienia. Podczas występów na twarzach rodziców i innych gości można było zauważyć nie tylko uśmiech, radość, ale i wzruszenie. Świąteczna magia wypełniła całe przedszkole, a jasełka stały się wyjątkowym czasem, kiedy dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, w których każde błyszczało w swojej roli. Gromkie brawa były najlepszym podziękkowaniem dla małych artystow za ich starania i cięzką pracę.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Czytaj więcej oraz filmików na stronie Facebooka.

opracowanie: K.Palicka-Bok
2023-12-16, Piernikowe przygotowania świąteczne

Przedszkole 3 Wolsztyn

Święta tuż, tuż, a w naszym przedszkolu zapanowała atmosfera radosnego pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków. Z przygotowanego przez Panie kucharki ciasta, maluchy wykrawały foremkami pyszne ciasteczka o różnorodnych świątecznych kształtach. Po chwili oczekiwania, pierniczki opiekane w przedszkolnej kuchni napełniły całe przedszkole niesamowitym, świątecznym zapachem.

W samym sercu przedświątecznej atmosfery, dzieci w przedszkolu poznają i wzbogacają swoją wiedzę na temat tradycji i symboliki Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami choinki, aniołki i gwiazdeczki, tworząc różnorodne kształty z przygotowanego ciasta. Po upieczeniu, pierniczki trafiały na stoły, a przedszkolaki z radością przystępowały do ich dekorowania.

Polewanie lukrem, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - każdy krok to było dla dzieci niepowtarzalne doświadczenie. Ich fantazja rozkwitała, a każde udekorowane ciasteczko stawało się małym arcydziełem. Ten czas spędzony w przedszkolu nie tylko przyniósł radość, ale również przyczynił się do nauki poprzez zabawę.

Teraz, gdy pierniczki są gotowe, nie możemy się doczekać ich degustacji. 

opracowanie: K. Palicka-Bok
2023-12-15, Mój Mikołaj - konkurs plastyczny - ogłoszenie wyników

Przedszkole 3 Wolsztyn

15.12.2023 odbyło się ogłoszsenie wyników konkursu plastycznego "Mój Mikołaj". Wśród 62 utalentowanych uczestników nie bylo łatwo dokonać wyboru. Sposród przepięknych prac, udało się wyróżnić 6 artystów za wyjątkowe prace. 


Wyróżnieni to:

Jagna ze Słoneczek,

Igor i Antek z Biedronek,

Lena z Motylków, 

Laura z Pszczółek,

Adam z Małych Misiów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wasze prace są niezwykłe i pełne kreatywnosci. Jesteśmy dumni z waszego zaangazowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do kolejnych wyzwań.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracownie: Katarzyna Palicka-Bok, Agnieszka Kropp-Michalak
2023-12-14, Gwiazdkowe recytacje w WDK

Przedszkole 3 Wolsztyn

W środę - 13. 12. 2023 roku dziesięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w  konkursie Wolsztyńskiego Domu Kultury  "Gwiazdkowe recytacje". Na deskach WDK, reprezentując nasze przedszkole, wystąpili: Jerzy W. z grupy "Słoneczka", Marta P. z grupy "Żabki",  Laura J., Marcin N., Alan K., Hanna F. z grupy "Motylki" oraz Uliana T., Eliasz B., Marietta Ch. i Antoni O. z grupy "Biedronki". Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje za odwagę wystąpienia przed liczną publicznością. Ogromne brawa należą się Eliaszowi B., który znalazł się w gronie sześciu wykonawców wyróżnionych spośród ponad 90. uczestników konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy do galerii w zakładce Czytaj więcej...

niektóre zdjęcia zostały pobrane ze strony internetowej WDK

opracowały: Ewa Smolińska, Joanna Jędrzejczyk, Katarzyna Palicka-Bok
2023-12-13, Akcja chartywtywna FUNDACJA POMOC MA MOC

Przedszkole 3 Wolsztyn

Cieszymy się, że możemy podzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia z Mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi! Dzięki hojności naszej społeczności przedszkolnej, udało nam się zakończyć akcję charytatywną z dużym sukcesem. Serdeczne podziękowania za wszelkie artykuły spożywcze, środki czystości i chemiczne, które przyczynią się do stworzenia niezapomnianych Świąt dla tych, którzy ich potrzebują. Wasze zaangażowanie sprawiło, że te Święta będą pełne ciepła i dobra. Dary zostaną teraz przekazane Mieszkankom, dzięki czemu możemy razem uczynić ten czas wyjątkowym dla wszystkich.

Dziękujemy za okazane serce i troskę! 

opracowanie: Katarzyna Palicka-Bok, Agnieszka Kropp-Michalak, Ewa Smolińska1 « [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] » 111

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"