Ostatnia aktualizacja
15.07.2024 18:11

Osób online: 1

stat4u


2024-05-26, Koncert LBK "Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach"

Przedszkole 3 Wolsztyn

23 maja odbył się w naszym przedszkolu koncert Lubuskiego Biura Koncertowego pt. "Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach". Dzieci miały okazje poznać nowy instrument jakim były dudy szkockie oraz posłuchać ich brzmienia. Nowe doświadczenie muzyczne z ciekawymi instrumentami wywarło na przedszkolakach bardzo duże wrażenie 😊 Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie koncertu.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowała: Diana Jaworska

 

 

 

 
2024-05-26, Ukończenie Programu Przyjaciele Zippiego

Przedszkole 3 Wolsztyn

W maju 2024 dwie grupy starszaków  Motylki i Biedronki ukończyły międzynarodowy Program "Przyjaciele Zippiego". „Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u małych dzieci w wieku 5-8 lat. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Jest to cykl 24 spotkań, realizowanych przez nauczyciela, wychowawcę w najstarszych grupach przedszkolnych oraz w pierrwszzych klasach szkół podstawowych, w oparciu o bardzo starannie opracowane materiały. Właścicielem programu jest angielska fundacja „Partnership for Children”. W Polsce, na podstawie podpisanej umowy licencyjnej, od 1 czerwca 2010 roku, wyłącznym przedstawicielem PFC, upoważnionym do upowszechniania programu „Przyjaciele Zippiego” jest Centrum Pozytywnej Edukacji. Wiek 5-7 lat, to okres rozwojowy, któremu towarzyszy wiele zmian, ogromne tempo uczenia się i nabywania nowych kompetencji. Jest to również etap przekraczania progu szkolnego. Program „Przyjaciele Zippiego” uczy dzieci, jak radzić sobie ze zmianami i wyzwaniami, jak rozwiązywać konflikty i dobrze funkcjonować w grupie. Program pokazuje także, jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i  jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowała: Koordynator Programu - Diana Jaworska

 

 
2024-05-17, Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawa sztuką"

Przedszkole 3 Wolsztyn

W tym roku w naszym przedszkolu dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością i zaangażowaniem w różnorodne działania artystyczne. Istota twórczości dzieci tkwi w ich zdolności do wyrażania siebie i odkrywania świata poprzez sztukę. W ramach naszego najnowszego projektu, "Zabawa Sztuką", najstarsze grupy - Motylki, Żabki i Biedronki - wzięły udział w inspirujących działaniach artystycznych. Pod kierunkiem naszych nauczycieli, dzieci miały okazję eksperymentować z różnymi formami sztuki, od konstrukcji inspirowanych Freblem po tworzenie jadalnych dzieł sztuki w duchu Van Gogha. Poprzez zabawę z kolorami, dźwiękami i teksturami, dzieci odkrywały fascynujący świat sztuki abstrakcyjnej i ekspresyjnej, inspirowanej twórczością artystów takich jak Picasso i Yayoi Kusama.

Przez cały okres projektu, dzieci rozwijały swoje umiejętności manualne, kreatywne myślenie oraz zdolności artystyczne. Poznawały życie i twórczość ulubionych artystów, tworzyły własne interpretacje ich dzieł oraz eksplorowały różnorodne techniki plastyczne. Dodatkowo, uczestnictwo w warsztatach z zakresu sztuki aborygeńskiej czy tworzenia witraży rozbudzało ich ciekawość kulturową i artystyczną.

Dzięki zaangażowaniu dzieci oraz wsparciu naszych nauczycieli, projekt "Zabawa Sztuką" stał się dla naszej społeczności przedszkolnej niezapomnianym doświadczeniem pełnym odkryć, radości tworzenia i wspólnego inspirującego działania. Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych małych artystów i już nie możemy się doczekać kolejnych projektów, które pozwolą im kontynuować swoją artystyczną podróż.

Koordynatorzy: K.Palicka-Bok, H. Kluczyńska
2024-05-15, Niezapomniana Przygoda w Starej Chacie u Kowola

Przedszkole 3 Wolsztyn

13 maja 2024 roku nasze przedszkolaki z grup "Motylki", "Biedronki" i "Niedźwiadki" wyruszyły na wyjątkową wycieczkę do malowniczej miejscowości Kluczewo, położonej na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Naszym celem była Stara Chata u Kowola – gospodarstwo agroturystyczne pełne niezapomnianych atrakcji.
Wyjazd rozpoczął się tuż po śniadaniu, gdy z podekscytowaniem wyruszyliśmy w drogę. Już samo otoczenie Kluczewa, z dala od miejskiego zgiełku, korków i hałasu, pozwoliło nam przenieść się do innego świata – świata natury, pięknych krajobrazów i spokoju. To idealne miejsce, aby przypomnieć sobie smaki dzieciństwa lub po raz pierwszy je odkryć. Na miejscu przywitali nas gospodarze, którzy przygotowali dla dzieci mnóstwo wspaniałych atrakcji. Nasza przygoda rozpoczęła się od spałaszowania pysznych rogalików upieczonych przez ciocię Halinkę. Dzieci miały także okazję zobaczyć, jak wyrabia się masło. Niezwykłym punktem programu było spotkanie ze zwierzętami. Dzieci mogły z bliska zobaczyć i nakarmić krowy, kozy oraz króliki. To doświadczenie dostarczyło im mnóstwo radości i pozwoliło na bliższy kontakt ze zwierzętami, które większość zna tylko z książek i filmów. Jednym z najciekawszych momentów była wizyta w kuźni. Wujek Krzysiu opowiedział nam o swojej pracy i pokazał, jak różne narzędzia. Dzieci z zapartym tchem obserwowały, jak wujek Krzysiu kuje dla podkowę. Ta wyjątkowa pamiątka z pewnością długo będzie przypominać nam o tej niesamowitej wycieczce. Wielką atrakcją była również przejażdżka na przyczepce traktora, która dostarczyła wszystkim niesamowitych wrażeń. Nie zabrakło także czasu na beztroską zabawę. Dawne zabawy podwórkowe oraz zabawy na placu zabaw przyniosły dzieciom mnóstwo radości. . Na zakończenie wycieczki czekała nas niespodzianka smaczne hot-dogi, które dzieci zajadały z apetytem. Po dniu pełnym przygód wróciliśmy do przedszkola szczęśliwi, zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń.

Wycieczka do Kluczewa była nie tylko świetną zabawą, ale także cenną lekcją o życiu na wsi, tradycjach i przyrodzie.

Dziękujemy gospodarzom Starej Chaty u Kowola za gościnność i wspaniałe przyjęcie.

opracowanie: K.Palicka-Bok, H. Kluczyńska, D. Jaworska

 
2024-04-30, Akademia z okazji Konstytucji 3 Maja

Przedszkole 3 Wolsztyn

29 kwietnia w przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie przygotowane zostało przez grupy Pszczółki i Motylki, które zaprezentowały różnorodny program artystyczny. Akademia rozpoczęła się od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które wprowadziły wszystkich w podniosły nastrój. Następnie dzieci recytowały wiersze "Katechizm Polskiego Dziecka" W. Bełzy i "Barwy Ojczyste"  Cz. Janczarskiego, wywołując wzruszenie wśród zgromadzonych. Ważnym punktem programu był układ choreograficzny z biało-czerwonymi szarfami . Dzieci z entuzjazmem i radością zaprezentowały taniec, podkreślając znaczenie narodowych barw.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

 

opracowała: Diana Jaworska, Edyta Lisiewicz, Katarzyna Palicka-Bok

 

 
2024-04-29, ZAPROSZENIE DO TEATRU

Przedszkole 3 Wolsztyn

Już 9. maja (czwartek) na godz 10.00 dzieci z grup
Małe Misie, Słoneczka, Pszczółki i Niedźwiadki wybiorą się do Wolsztyńskiego Domu Kultury na spektakl teatralny
pt. "Kot w butach" w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacyjnego z Krakowa.

Natomiast dzieci z grup Żabki, Biedronki i Motylki odwiedzą Wolsztyński Dom Kultury w piątek 10. maja. Spektakl "Kot w butach" tego dnia zostanie wystawiony o godz 10.55. Cały koszt biletów zostanie sfinansowany przez Radę Rodziców przy Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie.

Opracowała: Julia Krystians
2024-04-23, Tydzień sportowy

Przedszkole 3 Wolsztyn

Niedawno w naszym przedszkolu odbył się po raz pierwszy wyjątkowy Tydzień Sportowy, mający na celu promowanie aktywności fizycznej i zdrowego trybu życia wśród naszych przedszkolaków. Każdego dnia dzieci brały udział w różnorodnych zajęciach, które dostarczały im radości i stymulowały rozwój fizyczny oraz umiejętności społeczne. 

Rozpoczęliśmy od edukacyjnych lekcji na temat zdrowego stylu życia oraz znaczenia regularnej aktywności fizycznej. W dalszych dniach mieliśmy wiele ciekawych wydarzeń: zabawy ruchowe, pokaz mody, tor przeszkód oraz dynamiczne zajęcia z zumbą. W czwartek zapewniłyśmy czas na odpoczynek, co jest istotne przy intensywnych aktywnościach fizycznych. Dzieci miały szansę zregenerować siły i przygotować się do finału tygodnia.

Najbardziej pasjonującym momentem dla dzieci były zajęcia z zumbą oraz poniedziałkowy pokaz tańca z udziałem tancerzy ze Szkoły Tańca LATINA. Dzieci miały okazję wspólnie zatanczyć z starszymi kolegami i koleżankami, a przede wsystkim podziwiać różnorodne style taneczne.

Na zakończenie tygodnia każda grupa otrzymała zasłużony dyplom za udział i zaangażowanie w Tygodniu Sportowym.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za pomoc w organizacji tego wydarzenia i za wspieranie naszych przedszkolaków w rozwijaniu zdrowych nawyków już od najmłodszych lat. 

Zaprszamy do fotorelacji z Tygodnia Sportowego w zakładce Czytaj więcej... 

 

Organizatorzy: K.Palicka-Bok, A. Kropp-Michalak

opracowanie: K.Palicka-Bok, A. Kropp-Michalak1 « [1] [2] [3] [4] [5] » 114

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"