Ostatnia aktualizacja
29.05.2024 23:18

Osób online: 3

stat4u


2023-12-22, Wigilia w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

W dniu 21 grudnia Wigilia w Przedszkolu nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie rozpoczęła się radosnym kolędowaniem. Na scenie wystąpił zespół "Anioły z Wiarą", zaproszony przez p. H. Kluczyńską. Zespół składał się z uczniów ze sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 3, katechety - p. Maciejem Gruningiem oraz p A. Barską-Badowską. Zaprezentowali oni znane i lubiane kolędy, a dzieci miały możliwość dołączenia do zespołu i grania na instrumentach. Panie kucharki tego dnia przygotowały wyjątkowe specjały wigilijne, takie jak barszcz, rybę z gotowaną kiszoną kapustą oraz kompot z suszonych owoców. Dzieci miały okazję delektować się tymi smakołykami, które dodatkowo wprowadzały świąteczny nastrój. Przez cały dzień w przedszkolu rozbrzmiewała świąteczna muzyka, tworząc magiczną atmosferę. Nastepnie nadszedł czas na wigilijny podwieczorek. Każda grupa spotkała się w swojej sali, gdzie dzieci wraz z paniami dzieliły się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne, po czym wszyscy zasiedli do stołów. To był dzień pełen muzyki, radości i wzruszeń, który pozostanie w ich pamięci.

 

opracowanie: K.Palicka-Bok
2023-12-20, Jasełka w przedszkolu

Przedszkole 3 Wolsztyn

Grudzień to magiczny czas, kiedy wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To czas pełen radości, piękna, magii i czarów. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnie miłości. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt i przygotowań do nich, przedszkolaki z najstarszych grup, Biedronek i Motylków, zaprezentowały pieczołowiczie przygotowane jasełka bożonarodzeniowe. Dzieci pod kierunkiem p. H. Kluczyńskiej, p. Joanny Jędrzejczyk i p. Diany Jaworskiej wprowadziły rodziców, kolegów i koleżanki oraz personel placówki w nastrój świąteczny. 

Biedronki wystawiły swoje jasełka dla przedszkola 19 grudnia, a Motylki podzieliły się swoim przedstawieniem z rodzicami tego samego dnia. W dniu 20 grudnia sytuacja odwróciła się, Biedronki wystąpiły dla rodziców, a Motylki dla przedszkolaków. To dwudniowe świąteczne wydarzenie wzbogaciło atmosferę przedszkola.

Dzieci z obu grup zaangażowały się w swoje role, recytując teksty jasełek z ogromnym zaangażowaniem. Wspaniale przygotowane układy taneczno-ruchowe i kostiumy dodatkowo uwydatniły magiczny charakter przedstawienia. Podczas występów na twarzach rodziców i innych gości można było zauważyć nie tylko uśmiech, radość, ale i wzruszenie. Świąteczna magia wypełniła całe przedszkole, a jasełka stały się wyjątkowym czasem, kiedy dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, w których każde błyszczało w swojej roli. Gromkie brawa były najlepszym podziękkowaniem dla małych artystow za ich starania i cięzką pracę.  

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w zakładce Czytaj więcej oraz filmików na stronie Facebooka.

opracowanie: K.Palicka-Bok
2023-12-16, Piernikowe przygotowania świąteczne

Przedszkole 3 Wolsztyn

Święta tuż, tuż, a w naszym przedszkolu zapanowała atmosfera radosnego pieczenia i dekorowania świątecznych pierniczków. Z przygotowanego przez Panie kucharki ciasta, maluchy wykrawały foremkami pyszne ciasteczka o różnorodnych świątecznych kształtach. Po chwili oczekiwania, pierniczki opiekane w przedszkolnej kuchni napełniły całe przedszkole niesamowitym, świątecznym zapachem.

W samym sercu przedświątecznej atmosfery, dzieci w przedszkolu poznają i wzbogacają swoją wiedzę na temat tradycji i symboliki Bożego Narodzenia. Z wielkim zaangażowaniem wycinały foremkami choinki, aniołki i gwiazdeczki, tworząc różnorodne kształty z przygotowanego ciasta. Po upieczeniu, pierniczki trafiały na stoły, a przedszkolaki z radością przystępowały do ich dekorowania.

Polewanie lukrem, posypywanie kolorowymi groszkami, malowanie cukrowymi pisakami - każdy krok to było dla dzieci niepowtarzalne doświadczenie. Ich fantazja rozkwitała, a każde udekorowane ciasteczko stawało się małym arcydziełem. Ten czas spędzony w przedszkolu nie tylko przyniósł radość, ale również przyczynił się do nauki poprzez zabawę.

Teraz, gdy pierniczki są gotowe, nie możemy się doczekać ich degustacji. 

opracowanie: K. Palicka-Bok
2023-12-15, Mój Mikołaj - konkurs plastyczny - ogłoszenie wyników

Przedszkole 3 Wolsztyn

15.12.2023 odbyło się ogłoszsenie wyników konkursu plastycznego "Mój Mikołaj". Wśród 62 utalentowanych uczestników nie bylo łatwo dokonać wyboru. Sposród przepięknych prac, udało się wyróżnić 6 artystów za wyjątkowe prace. 


Wyróżnieni to:

Jagna ze Słoneczek,

Igor i Antek z Biedronek,

Lena z Motylków, 

Laura z Pszczółek,

Adam z Małych Misiów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom! Wasze prace są niezwykłe i pełne kreatywnosci. Jesteśmy dumni z waszego zaangazowania. Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do kolejnych wyzwań.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracownie: Katarzyna Palicka-Bok, Agnieszka Kropp-Michalak
2023-12-14, Gwiazdkowe recytacje w WDK

Przedszkole 3 Wolsztyn

W środę - 13. 12. 2023 roku dziesięcioro dzieci z naszego przedszkola wzięło udział w  konkursie Wolsztyńskiego Domu Kultury  "Gwiazdkowe recytacje". Na deskach WDK, reprezentując nasze przedszkole, wystąpili: Jerzy W. z grupy "Słoneczka", Marta P. z grupy "Żabki",  Laura J., Marcin N., Alan K., Hanna F. z grupy "Motylki" oraz Uliana T., Eliasz B., Marietta Ch. i Antoni O. z grupy "Biedronki". Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje za odwagę wystąpienia przed liczną publicznością. Ogromne brawa należą się Eliaszowi B., który znalazł się w gronie sześciu wykonawców wyróżnionych spośród ponad 90. uczestników konkursu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Zapraszamy do galerii w zakładce Czytaj więcej...

niektóre zdjęcia zostały pobrane ze strony internetowej WDK

opracowały: Ewa Smolińska, Joanna Jędrzejczyk, Katarzyna Palicka-Bok
2023-12-13, Akcja chartywtywna FUNDACJA POMOC MA MOC

Przedszkole 3 Wolsztyn

Cieszymy się, że możemy podzielić się radością Świąt Bożego Narodzenia z Mieszkankami Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi! Dzięki hojności naszej społeczności przedszkolnej, udało nam się zakończyć akcję charytatywną z dużym sukcesem. Serdeczne podziękowania za wszelkie artykuły spożywcze, środki czystości i chemiczne, które przyczynią się do stworzenia niezapomnianych Świąt dla tych, którzy ich potrzebują. Wasze zaangażowanie sprawiło, że te Święta będą pełne ciepła i dobra. Dary zostaną teraz przekazane Mieszkankom, dzięki czemu możemy razem uczynić ten czas wyjątkowym dla wszystkich.

Dziękujemy za okazane serce i troskę! 

opracowanie: Katarzyna Palicka-Bok, Agnieszka Kropp-Michalak, Ewa Smolińska
2023-12-06, Poszukiwanie Świętego Mikołaja

Przedszkole 3 Wolsztyn

6 grudnia 2023 roku wszystkie dzieci z Przedszkola nr 3 wyruszyły 4 autokarami na Skansen Budownictwa Ludowego w Wolsztynie w
poszukiwaniu Świętego Mikołaja. Niecodzienną atrakcją była akcja ratunkowa „MIKOŁAJ NA DACHU,” w której uczestniczyła Powiatowa Straż Pożarna z Wolsztyna. Strażacy za pomocą dźwigu mogli ściągnąć Mikołaja z dachu. Przedszkolacy poszukiwali swojego Świętego Mikołaja w różnych miejscach Skansenu, m.in. kuźnia, wiatrak, stodoła, chata. Podczas tej imprezy Mikołajkowej nie zabrakło również rodziców, którzy przywieźli ze sobą sanki. Dzieci dzięki panującym warunkom atmosferycznym miały okazję pojeździć na sankach. Każde dziecko otrzymało prezent od św. Mikołaja, które były ufundowane przez Radę Rodziców.

Zapraszamy do fotorelacji w zakładce Czytaj więcej...

opracowały: Agnieszka Kropp-Michalak, Ewa Smolińska, Katarzyna Palicka-Bok 1 « [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] » 113

 Przedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 WolsztynPrzedszkole 3 Wolsztyn

Kliknij aby powiększyć


www.p3wolsztyn.pl 2012 - 2024. "Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"